15Jul 2015

Wykończenie ogrodu przy pomocy materiałów z poliwęglanu

Coraz więcej osób wykorzystuje dziś swoje ogrody w taki sposób, aby maksymalnie czerpać z nich to, co najlepsze. Wolna przestrzeń w ogrodzie to miejsce, w którym można wypoczywać, jadać posiłki, opalać się, a nawet hodować warzywa i owoce. Każdy, kto posiada ogród odpowiedniej wielkości może samodzielnie zaprojektować go i wykonać niektóre elementy naprawdę niewielkim kosztem.

Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu

Doskonałym pomysłem jest postawienie niewielkiej szklarni, w której można hodować pomidory, truskawki, ogórki, czy paprykę na własny użytek. Taka hodowla nie jest kosztowna, ani trudna, a może przynieść naprawdę wiele satysfakcji. Potrzebne są jedynie płyty z poliwęglanu oraz inne elementy konstrukcyjne z http://robelit.pl/sklep/budownictwo-prywatne/produkty-do-ogrodu/szklarnie-poliweglanowe-z-profili-stalowych i niewielkich rozmiarów szklarnia może powstać w ciągu kilku godzin. Co ważne, można ją wykonać całkiem samodzielnie.

Altana dla relaksu i wypoczynku

Aby móc w pełni czerpać z ogrodu, najlepiej zdecydować się również na postawienie niewielkiej altanki, najlepiej w pobliżu domu. Będzie to miejsce, w którym można odpocząć, ale również zjeść wspólnie posiłek. Wystarczy płyta akrylowa lub inna syntetyczna oraz daszek i szybko można wznieść taką prostą konstrukcję. Nie ma potrzeby występowania o żadne zgody budowlane, jeżeli altanka jest niewielka i wykonana w taki właśnie sposób. Wiele osób decyduje się na postawienie małej altany, ponieważ latem można tam spędzać miło czas na świeżym powietrzu. Daszek chroni przed słońcem, jak również ewentualnymi opadami deszczu i daje miły cień o każde porze.

This post's comments feed

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.polwex.pl/index.php?trackback/17