24Jul 2013

Czy warto skupować i sprzedawać złom?

mountains-3771998_960_720.jpg Skupy złomu swego czasu były naprawdę opłacalnym interesem. W związku z tym powstawało też ich bardzo dużo. Jednak skup złomu był nie tylko opłacalny dla tej osoby, która go prowadziła, ale też dla osób, które do tego skupu chodziły sprzedawać złom.

Jak to wyglądało kiedyś?

W związku z rozwojem skupów i cenami, jakie można tam było osiągnąć, rozszerzyła się niestety działalność nielegalna, która między innymi polegała na kradzieży wszystkiego, co tylko nadawało się na sprzedaż. Często to były kable miedziane, czy nawet stare szyny z torowisk. Osoba, która sprzedawała materiały do skupu może i nie utrzymałaby się za to, ale nadal był to świetny dodatek do miesięcznej pensji.

Skup złomu to dobry interes

Skupy, jak już to zostało wspomniane, były także opłacalnym interesem dla właścicieli takich punktów. Wtedy było ich mniej, czyli była mniejsza konkurencja, a zawsze znalazł się ktoś, kto był gotów przyjąć niektóre materiały, które następnie przerabiano na przykład na inne materiały.

Czy teraz jest to opłacalne? Pracownicy Miliomet twierdzą, że jeśli ktoś chce dorobić sobie kilka złotych i sprzedawać rzeczy do skupów, to tak. Jeśli natomiast ktoś chce prowadzić taki skup, to powinien dobrze zbadać rynek. Jeśli wyjdzie na to, że będzie czym handlować, to wtedy wiadomo, że taka działalność może być opłacalna.

Wystarczą się zaangażować

Wystarczy tylko trochę chęci, no i oczywiście pracy, a także dobre miejsce. Jeśli to będzie zapewnione, to może to być naprawdę dobry interes. Najlepiej oczywiście mieć stałych dostawców i klientów, ponieważ wtedy zarobek jest pewny. Nie ma więc na co czekać, tylko czas zacząć zarabiać.