01Nov 2012

Jak oszczędnie osuszać budynki?

woman-3170568_960_720.jpg Budownictwo XXI wieku stawia sobie za cel wyeliminowanie problemów, które od zawsze doskwierały ludziom, jak np. nadmierne zawilgocenie budynków, które może mieć rozmaite przyczyny- od prozaicznego zalania przez sąsiada, po bardzo poważne niedociągnięcia w strukturach izolacyjnych i termicznych. Jeżeli już zmagamy się z grzybem na ścianie i wilgotnością w swoim budynki, mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, które możemy dostosować do stopnia natężenia problemu.Grzyby i pleśń stanowią zagrożenie dla zdrowia całej rodziny, zwłaszcza alergików i małych dzieci, więc w ekstremalnych przypadkach skorzystanie z pomocy fachowców jest absolutnie obligatoryjne.

Nieinwazyjne metody osuszania

Jeżeli poziom wilgoci w naszym budynku jest niewielki, możemy próbować pozbyć się go na własną rękę. Najbardziej powszechną praktyką jest podwyższenie temperatury całego budynku, by wilgoć ze ścian odparowała, jednak to rozwiązanie pomaga pozbyć się wyłącznie powierzchniowych zmian, lecz nie takich, które sięgają do wnętrza budynku. Innego typu metodami nieinwazyjnymi wymienianymi przez firmą

Iniekcyjne metody osuszania

W skrajnych przypadkach wilgoci w budynku, trzeba sięgnąć po bardziej radykalne metody. Iniekcja polega na wprowadzaniu przegród hydrofobowych lub uszczelniających w miejsca, gdzie występuje tendencja do powstawania wilgoci. Można wyróżnić tu następujące rodzaje iniekcji: krystaliczna oraz termiczna. W wielu przypadkach oprócz osuszania, należy zastosować również działania mające na celu kompleksowe odgrzybienie i usunięcie nalotów pleśni.