24Dec 2011

Kiedy potrzebujesz pomocy radcy prawnego?

hammer-620011_960_720.jpg Z założenia chyba każda osoba nie czuje się dobrze w sądzie. Jednak jeśli już z jakiegokolwiek powodu tam się znaleźliśmy, z zasady nie powinniśmy być tam sami.

Czy pomoc adwokacka w sądzie jest niezbędna?

To oczywiście zależy od charakteru sprawy, z powodu której mamy do czynienia z sądem. Jeżeli znaleźliśmy się tam w charakterze świadka, jako osoba, która tylko coś zobaczyła bądź reprezentuje instytucję, z założenia nie musimy się martwić i korzystać z pomocy adwokackiej. Chyba, że sprawa nie jest taka jednoznaczna w naszej ocenie, wówczas warto się pokusić o chociażby konsultację prawnika. Jeżeli natomiast z jakiegokolwiek powodu mamy stawić się w sądzie w charakterze osoby oskarżonej, bezwzględnie korzystajmy z pomocy radcy prawnego.

Co nam może zaoferować pomoc adwokata?

Przede wszystkim radca prawny musi być dla nas osobą pewną i zaufaną. Jeżeli mamy mu powierzyć nasze pewne tajemnice, nie powinniśmy się wówczas martwić o ich ujawnienie. Dobry radca prawny musi od nas usłyszeć o wszelkich okolicznościach sprawy, z którą się do niego zwracamy. Jeśli ma nam pomóc, musimy mu zaufać i postępować według zaproponowanej przez niego linii obrony. Zadaniem radcy prawnego jest tak naprawdę oddalenie bądź zmniejszenie oskarżeń, które wobec nas kieruje sąd.

Gdzie znaleźć dobrą pomoc adwokacką?

Cóż, najlepiej rozejrzeć się w gronie swoich znajomych, następnie przeanalizować oferty, które znajdziemy w internecie. Zawsze kierujmy się niezależnymi opiniami ludzi, to będą dla nas cenne wskazówki przy wyborze radcy prawnego. Dobry prawnik zawsze będzie miał dobrą opinię u swoich Klientów.