06Jun 2008

Co produkuje się z piasku?

the-background-2670446_960_720.jpg Sprzedaż piasku prowadzona jest na składach budowlanych, ale łatwo zakupić nieodpowiedni jego rodzaj. Aby zapobiec pomyłkom należy dowiedzieć się jakiej granulacji sprzedawany jest ten kruszec w punkcie.

Piasek jest kruszcem uzyskiwanym z kruszenia skał bazaltowych, granitowych czy wapiennych lub pozyskiwany naturalnie tzw. rzeczny czy polodowcowy. Granulacja ziaren to po prostu ich rozmiar, czyli średnica wyrażana w milimetrach.

Produkcja materiałów budowlanych z piasku

Oprócz zaprawy murarskiej, czy betonu piasek wykorzystywany jest także do wyrabiania innych budulców naszych domów. Każdy materiał budowlany ma określony rodzaj granulacji ziaren piasku, z których został wykonany. Produkujemy: - Zaprawę murarską - Cegłę, (zwykłą lub piaskowo - wapienną), służąca do budowy domów lub ogrodzeń posesji - Gładź - Tynk Ceny surowca potrzebnego do wyrobu tych materiałów także zależą od klasy i rodzaju, a sprzedaż piasku w dużej ilości pozwala na uzyskanie rabatu.

Średnica ziaren piasku dla danej produkcji

Wszystkie wyżej wymienione materiały budowlane, w których skład wchodzi piasek posiadają inne wymogi co do kruszca z jakiegoś są wykonane. Cegła produkowana jest tylko z piasku gliny i wody. Ziarna piasku użytego do wytworzenia cegły powinny mieć do 2mm. W porównaniu do ziaren przeznaczonych do wyrobu gładzi, gdzie średnica wynosi 0,25mm to jest to sporo. Firmy wykonujące różne usługi budowlane oraz prowadzące sprzedaż piasku najlepiej wiedzą jakiego kruszca użyć.