11Jun 2018

Obsługa zamówień publicznych

Zamówienia publiczne to bardzo skomplikowane kwestie. Powinni je obsługiwać wyspecjalizowani pracownicy, którzy doskonale odnajdują się w zawiłych przepisach prawnych. Zamówienia publiczne to skomplikowane procedury nie tylko dla podmiotów ogłaszających takie zamówienie, ale również dla tych podmiotów, które biorą w nich udział. Wszelkie kwestie prawne w tym temacie reguluje ustawa o zamówieniach publicznych.

Continue reading...

11Jun 2018

Odzież BHP - niezbędna w pracy

Odpowiednia odzież BHP jest tym, co należy zapewniać pracownikom w bardzo wielu zawodach. Ma gwarantować pracownikom znacznie bezpieczniejsze i często także o wiele wygodniejsze wykonywanie obowiązków. Ponadto bardzo często noszenie odpowiedniej odzieży ochronnej w pracy regulują przepisy dotyczące bezpieczeństwa w pracy.

Continue reading...

15Jul 2015

Wykończenie ogrodu przy pomocy materiałów z poliwęglanu

Coraz więcej osób wykorzystuje dziś swoje ogrody w taki sposób, aby maksymalnie czerpać z nich to, co najlepsze. Wolna przestrzeń w ogrodzie to miejsce, w którym można wypoczywać, jadać posiłki, opalać się, a nawet hodować warzywa i owoce. Każdy, kto posiada ogród odpowiedniej wielkości może samodzielnie zaprojektować go i wykonać niektóre elementy naprawdę niewielkim kosztem.

Continue reading...

24Jul 2013

Czy warto skupować i sprzedawać złom?

mountains-3771998_960_720.jpg Skupy złomu swego czasu były naprawdę opłacalnym interesem. W związku z tym powstawało też ich bardzo dużo. Jednak skup złomu był nie tylko opłacalny dla tej osoby, która go prowadziła, ale też dla osób, które do tego skupu chodziły sprzedawać złom.

Continue reading...

01Nov 2012

Jak oszczędnie osuszać budynki?

woman-3170568_960_720.jpg Budownictwo XXI wieku stawia sobie za cel wyeliminowanie problemów, które od zawsze doskwierały ludziom, jak np. nadmierne zawilgocenie budynków, które może mieć rozmaite przyczyny- od prozaicznego zalania przez sąsiada, po bardzo poważne niedociągnięcia w strukturach izolacyjnych i termicznych. Jeżeli już zmagamy się z grzybem na ścianie i wilgotnością w swoim budynki, mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, które możemy dostosować do stopnia natężenia problemu.Grzyby i pleśń stanowią zagrożenie dla zdrowia całej rodziny, zwłaszcza alergików i małych dzieci, więc w ekstremalnych przypadkach skorzystanie z pomocy fachowców jest absolutnie obligatoryjne.

Continue reading...

22Aug 2012

Jak oszczędzać na kostce brukowej?

cobblestones-3678292_960_720.jpg Kostka brukowa to często wykorzystywany materiał budowlany, ze względu na ekonomikę zastosowania oraz trwałość. Kostkę, nie tylko łatwo ułożyć za pierwszym razem, ale ułatwione są również ewentualne naprawy bądź całkowity demontaż kostki, jeśli np. nam się znudzi i chcemy zastosować jej inny wariant. Tych do wyboru jest całe mnóstwo, począwszy od całej gamy kolorów i kształtów, na oryginalnych fakturach skończywszy.

Continue reading...

24Dec 2011

Kiedy potrzebujesz pomocy radcy prawnego?

hammer-620011_960_720.jpg Z założenia chyba każda osoba nie czuje się dobrze w sądzie. Jednak jeśli już z jakiegokolwiek powodu tam się znaleźliśmy, z zasady nie powinniśmy być tam sami.

Continue reading...